Usługi w Zakresie Wentylacji

W mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych czy halach produkcyjnych często pojawia się potrzeba wspomagania tradycyjnej wentylacji, systemami wentylacji mechanicznej. W naszej ofercie mamy tradycyjne systemy wentylacji nawiewno-wywiewnej, które pomogą oczyścić i odświeżyć powietrze w Twoich pomieszczeniach. Oferujemy także systemy ekologiczne, które spełniają podobne funkcje jak tradycyjne systemy wentylacji mechanicznej, jednak zostały one wyposażone w elementy odzyskujące ciepło z powietrza usuwanego z pomieszczeń. Dzięki temu nie tracimy ciepła z wentylowanych pomieszczeń co może ograniczyć zużycie energii nawet o 30 - 60%.

Wentylacja

Mechaniczne wymuszanie przepływu powietrza, wspomaga jego cyrkulację i wymianę.

Nawiewy

Wspomaganie systemów wentylacyjnych poprzez zastosowanie odpowiednich systemów nawiewnych.

Rekuperacja

Jest to system wentylacji wzbogacony o metody odzyskiwania ciepła z powietrza, które wydalane jest na zewnątrz.

Wentylacja i Nawiewy

Wentylacja to rozwiązanie, które daje możliwość wymuszania cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, w których proces wymiany powietrza z powietrzem zewnętrznym jest za mały, zaburzony bądź niewystarczający. Dodatkowa wentylacja może być potrzebna w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie lub zwierzęta w celu jego oczyszczenia, w pomieszczeniach gdzie znajduące się maszyny generują znaczne ilości ciepła, lub też w pomieszczeniach gdzie np. w procesie przetwórstwa artykułów spożywczych generowane są znaczne ilości wilgoci. Nasi wykwalifikowani pracownicy w celu doboru odpowiednich metod wentylacji, dokonają pomiarów i wybiorą najlepszy dla Państwa sposób wentylacji pomieszczenia. Oferujemy także pełny serwis gwarancyjną, jak i pogwarancyjny oraz kompletny serwis.

  • Projekty systemów Wentylacji.
  • Montaż systemów Wentylacji.
  • Serwis systemów Wentylacji.
  • Modernizacja systemów Wentylacji.

Rekuperacja

Rekuperacja to odmiana tradycyjnej wentylacji wzbogacona o opcję ekologiczną i energooszczędną. Dzięki zastosowaniu wymienników ciepła, w zimie gdy ogrzewasz pomieszczenia, które poddane są dodatkowej wentylacji ciepło z powietrza, które ma zostać usunięte na zewnątrz zostaje w wymienniku przekazane do zassanego z zewnątrz chłodniejszego powietrza, które zostanie wtłoczone do wentylowanego pomieszczenia. Dzięki temu wentylując pomieszczenia jednocześnie unikasz strat energii związanych z wymianą powietrza.

  • Projekty systemów rekuperacji.
  • Montaż systemów rekuperacji.
  • Serwis systemów rekuperacji.
  • Modernizacja systemów rekuperacji.

Nasze Realizacje

Remont poddasza

Kompleksowy remont poddasza, obejmujący wydzielenie pomieszczeń, wykonanie suchej zabudowy ścian oraz sufitów, wykonanie łazienek, izolacji akustycznej o systemu klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń.

Remont po wyburzeniu

Remont po wyburzeniu

Wybudowanie sal szkoleniowych na parterze budynku biurowego huty stali. Remont obejmujący m. in. wydzielenie kilkudziesięciu pomieszczeń na powierzchni 1700 m2, wykonanie instalacji, łazienek, systemu wentylacji i klimatyzacji, podwieszanych sufitów, montaż drzwi i okien i remont zadaszenia.

Remont pomieszczeń socjalnych

Remonty pomieszczeń socjalnych

Remont szatni, łaźni oraz pomieszczeń biurowych elektrociepłowni. Remont stołówki i pulpitu sterowniczego linii produkcyjnej.

Termomodernizacja schroniska dla zwierząt

Schronisko Chorzów

Termomodernizacja budynku Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie wraz z wymianą orynnowania i obróbek dekarskich, zabezpieczenie przed zniszczeniem części elewacji opaską z blachy.

Odświeżenia elewacji hotelu Belweder

Hotel Belweder Ustroń

Kompleksowe wykonanie odświeżenia elewacji budynku mycie, malowanie elewacji uzupełnienie ubytków tynku, czyszczenie oraz malowanie balustrad balkonów.

Remont mieszkania z wielkiej płyty

Generalny remont mieszkania z wielkiej płyty

Wymiana instalacji wod kan co elektrycznej, stworzenie nowego układu pomieszczeń poprzez wyburzenie części ścian oraz odtworzenie ich w bardziej praktycznych miejscach, prostowanie podłóg, i ścian, remont łazienki.

Solutionis Marek Skałbania